راهکار خرید ارزان ترین بیمه بدنه خودرو چیست؟
  • 19 خرداد 1401
  • 0 نظر

راهکار خرید ارزان ترین بیمه بدنه خودرو چیست؟

یکی از دغدغه‌های اصلی عاشقان خودرو، سلامت خودرو و محافظت از آن در برابر آسیب‌های مختلف است؛ اما مشکل اینجاست که گاهی اوقات شرایط بر وفق مراد ما نیست و اتفاقات مختلفی رقم می‌خورند و ممکن است خودروی ما نیز در این بین آسیب ببیند. اینجا جایی است که بیمه برای جبران خسارت و کم‌کردن غم ما عاشقان به میدان می‌آید. اگر تابه‌حال خودرو خریده باشید یا با دنیای خودرو آشنا باشید، حتما اسم بیمه بدنه به گوشتان خورده است. بیمه بدنه خودرو یکی از انواع بیمه است که خودروی شما را در برابر حوادث مختلف تحت پوشش قرار می‌دهد. اگر به‌دنبال خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو هستید با ما همراه باشید تا در این مقاله ازکی، راه‌های خرید ارزان ترین بیمه بدنه برای خودرو را بررسی کنیم.

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه یکی از انواع بیمه خودرو است که آسیب‌های مالی وارد شده به خودرو را جبران می‌کند. این بیمه برخلاف بیمه شخص ثالث اجباری نیست ولی در شرایطی که قیمت خودرو افزایش زیادی داشته، بهتر است به‌عنوان مکمل این بیمه را هم خریداری کنید.
قیمت بیمه بدنه با توجه به عوامل مختلفی مثل مدل خودرو، سال ساخت، کارکرد، پوشش‌ها و … مشخص می‌شود و به‌همین خاطر قیمت مصوبی ندارد؛ با توجه به همین موضوع اگر بیمه خود را به‌دقت انتخاب کنید می‌توانید بهترین بیمه را با ارزان‌ترین قیمت خریداری کنید.
در ادامه نکاتی را برای خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو به شما می‌گوییم که مطمئنا به شما در انتخاب بیمه خوب کمک می‌کنند.

نحوه انتخاب ارزان ترین بیمه بدنه

همانطور که گفتیم قیمت بیمه بدنه بستگی به چندین عامل مختلف دارد که بعضی از آن‌ها مانند پوشش‌ها، تخفیف و شرکت بیمه قابل تغییرند. پس با دانستن این جزییات می‌توان یک بیمه ارزان ولی خوب خریداری کرد.

از تخفیف‌های بیمه بدنه خودرو استفاده کنید

در زمان خرید بیمه بدنه تخفیف‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته این تخفیف‌ها و درصد آن‌ها به شرکت بیمه‌ای که بیمه بدنه را از آن خریداری می‌کنید بستگی دارد. این تخفیف‌ها عمدتا عبارتند از:
– تخفیف عدم خسارت
– تخفیف خودروی صفر کیلومتر
– تخفیف داشتن بیمه شخص ثالث از همان شرکت
– تخفیف اساتید، کادر درمان و … (بستگی به شرکت بیمه دارد)
– تخفیف خرید نقدی
– و …

انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

یکی از موارد مهم در زمان تغییر خودرو، انتقال تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه خودروی قبلی به خودروی جدید است. تخفیف بیمه بدنه قابل انتقال بین خریدار و فروشنده نیست و مالک فعلی فقط می‌تواند تخفیف خود را از خودروی قبلی به خودروی جدید انتقال بدهد. البته شرکت‌ها ممکن است شرایط متفاوتی برای انتقال تخفیف داشته باشند که با توجه به بروشور و نحوه عملکرد هر شرکت می‌توانید تخفیف را انتقال بدهید.

بیمه بدنه خود را نقد بخرید

یکی از تخفیف‌های مهم در زمان خرید بیمه بدنه خودرو، تخفیف خرید نقدی است. خیلی از شرکت‌های بیمه روی خرید نقدی بیمه بدنه به بیمه‌گذار تخفیف می‌دهند و این تخفیف در کنار سایر تخفیف‌ها، یکی از راه‌های رسیدن به ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو است.
بیمه بدنه را از شرکت های با توانگری بالا بخرید
توانگری مالی شرکت‌های بیمه در واقع نشان‌دهنده قدرت مالی آن‌ها برای پرداخت خسارت شما است. حالا اگر برایتان سوال است که این موضوع چه تاثیری در قیمت بیمه بدنه دارد باید بگوییم بیمه بدنه شرکت‌هایی که توانگری مالی بالایی دارند از ارزش بیشتری نسبت به سایر شرکت‌ها برخوردار است و این در حالی است که قیمت بیمه این شرکت‌ها با شرکت‌های دیگر تفاوت محسوسی ندارد.
به عبارتی شما ارزش بیشتر را در قبال هزینه یکسان دریافت می‌کنید و همین موضوع باعث می‌شود بیمه بدنه شما به‌صرفه باشد.

پوشش‌های اضافی غیر ضروری را خط بزنید

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش‌های اصلی با همان قیمت پایه بیمه برای شما فعال می‌شوند اما پوشش‌های اضافی مواردی هستند که باید برای اضافه‌کردن آن‌ها به بیمه‌نامه، مبلغ بیشتری پرداخت کنید.
یکی از راه‌های کاهش هزینه بیمه بدنه، حذف پوشش‌های اضافی غیرضروری است. بعضی از پوشش‌های اضافه ممکن است برای شما کاربرد نداشته باشند و فقط مبلغ بیمه شما را بیشتر کنند، پس با حذف این پوشش‌های می‌توانید بیمه بدنه را با قیمت بسیار کمتر و به‌صرفه‌تری خریداری کنید.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه کدامند؟

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه عبارتند از:
– پوشش تصادف، حادثه و برخورد با اجسام ثابت یا متحرک
– پوشش سقوط و واژگونی
– پوشش آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه
– پوشش سرقت کلی خودرو
علاوه بر این موارد بعضی پوشش‌های اضافی هم هستند که بهتر است به بیمه خود اضافه کنید:
– پوشش سرقت درجا (سرقت لوازم خودرو)
– پوشش بلایای طبیعی (سیل، زلزله، طوفان و …)
– پوشش نوسان قیمت (با این پوشش در صورت افزایش قیمت خودرو تا درصد مشخصی، نیاز به الحاقیه افزایش قیمت ندارید)

آیا خرید بیمه بدنه ارزان همیشه انتخاب درستی است؟

درست است که همه ما به‌دنبال خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو هستیم، اما باید توجه کنید که ارزان ترین بیمه بدنه همیشه به‌صرفه نیست. مثلا اگر بخواهید برای ارزان شدن بیمه بدنه پوشش‌های ضروری را کم کنید یا از شرکتی بیمه بخرید که خدمات مناسبی ندارد، ممکن است بسیار بیشتر از مبلغ اضافه بیمه دچار ضرر و زیان شوید.
پس همیشه به‌خاطر داشته باشید که قیمت بیمه بدنه اولویت دوم شما باشد و اولویت اول خود را، کیفیت ارائه خدمات و پوشش‌های بیمه بدنه قرار بدهید. اما با این حال تنوع محصولات و پوشش‌ها در ازکی بسیار بالاست و شما می‌توانید باتوجه به بودجه خود انتخاب کنید.

#بیمه بدنه # بیمه ارزان #

اولین نفری باشید که برای مقاله "راهکار خرید ارزان ترین بیمه بدنه خودرو چیست؟" نظر ثبت کرده است.

پیام بگذارید

تمام قسمتهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی هستند